Перша письмова згадка про село Нападівка датується 1777 р. Розкинулось на правому березі річки Волока - лівої притоки Сниводи, за 27 км від районного центру ( Калинівка ) і за 12 км від залізничної станції Голендри.
Із достовірних джерел стало відомо, що до 1917 року в селі була церковно-приходська школа, яка складалась з трьох класів. В 1918 році, в зв'язку з подіями революції, в селі засновано початкову школу. З 1932 року школа стала прогресивною, в якій навчалися діти 1-7 класів. В 1935 році був був перший випуск. Випускників було 18. Школу очолив Дзінвалюк Д.П. З 1938 року директором школи був Шаргало Ф.К. - вчитель історії. В ній він пропрацював 32 роки.
Не менш важким був і післявоєнний період. Вчительський колектив Нападівської школи працював не покладаючи рук. Не було ні зошитів, ні підручників. У цей час в Нападівську школу ходили учні з сусідніх сіл: Мончинці, Немиринці, Радівка, Адамівка. Учнів нараховувалось 250-260, навчались у дві зміни.
В 1949 році школа випустила в світ перший післявоєнний випуск. Тут працювало 16 вчителів та 3 техпрацівники.
В 1963 р. проведено добудову школи ( 3 класні кімнати). А в 1971 р. побудовано шкільну їдальню.
В 1973 р.,після смерті директора школи Шаргала, Ф.К.,школу очолив Мехальчишин В.Й.. Проходив час, мінялись директори, мінялись вчителі, за плечами яких 40-50 років педагогічного стажу. Серед них ветерани педагогічної ниви: Фомічева В.М., Логвиненко П.Є., Білик Н.А., Василяка Г.І., Забужанська Л.І, Мартинюк А.І.
В 1987 році директором школи став Хижук П.Є. Саме в цей час розпочалося будівництво нової школи. Так у 1994 році на пагорбі край села виросла двоповерхова красуння школа. В школі створили нацкращі умови для навчання і виховання учнів: обладнали окремі кабінети, майстерню, спортивний зал, їдальню, бібліотеку, оформили українську світлицю, кімнату бойової слави. Приміщення школи газифікували.
В 1995 році школу очолив її випускник Скок І.С. В 1999 р школа відзначила 50-тий ювілейний післявоєнний випуск.
Зі стін цієї школи вийшли такі видатні люди:
Герой Радянського Союзу - Козак С.Л.
Командир партизанів-розвідників - Білик С.А.
Льотчик-винищувач - Костюк Г.Ф.
Заслужений нейрохірург - Атаманюк Є.Д.
З 2005 року школу очолює Король В.С., який сприяє модернізації школи.